TOP3 Talenty Gallupa Anna PRO.png

Talenty Gallupa – mój wynik

Czy znasz test Gallupa? ? Badanie Gallupa®, znane tez jako  CliftonStrengths, to narzędzie pozwalające określić natężenie cech zwanych talentami. W pełnej wersji poznasz swoje 34 talenty w kolejności ich występowania, ale możesz też zrobić test na TOP5 talentów Ja zrobiłam tą uproszczoną wersję i powiem szczerze – dostarcza ona ogromną dawkę infirmacji. Tak wielką, że po przeczytaniu nie mogłam spać w nocy ? . Talenty podzielone są na cztery domeny:

  • wykonywanie,
  • wywierania wpływu,
  • budowanie relacji
  • i strategiczne myślenie.

Moje TOP3 Talenty Gallupa to:

  1. „Achiever” lub po polsku „Osiąganie” to mój największy talent według tego testu.
  2. Input In Action / Zbieranie
  3. Learner/Uczenie się

Masz przej***ne w życiu” – taki komentarz usłyszałam od kolegi, gdy podzieliłam się z tymi wynikami ?

Dlaczego się z nim zgadzam?

Według opisu Talentów Gallupa ze strony MyGallup.com:

„Talent Osiąganie pomaga wyjaśnić, co jest motorem Twojego działania. Czujesz się tak, jak gdyby każdy dzień zaczynał się od zera. Aby być zadowolonym/ą z samego/samej siebie pod koniec każdego dnia, musisz mieć poczucie, że coś konkretnego osiągnąłeś/osiągnęłaś. Przez „każdy dzień” rozumiesz zarówno dni pracy, jak i weekendy i urlopy. Bez względu na to, jak bardzo zasługujesz na odpoczynek, jeżeli dany dzień minie bez żadnego osiągnięcia, będziesz się czuł/a nieusatysfakcjonowany/a.

Masz wewnętrzny ogień, który motywuje cię do tego, aby coraz więcej robić i coraz więcej osiągać. ???

Źródło: https://my.gallup.com/

Rzeczywiście.

Na codzień pracuję tak, jakby wczorajszego dnia nie było. Każdego dnia budzę się z białą kartką, na której chcę zapisać nowy osiągnięty cel albo zadanie (najlepiej kilka) ? To z jednej strony jest mój talent, ale też czasami udręka i ogromne brzemię, bo potrafię pracować po 14 godzin dziennie, aż w końcu osiągnę upragniony cel.

Uwielbiam tworzyć listy „TO DO” i wykreślać z nich zrealizowane zadania.

Schematy działania

Z kolei w teście psychologicznym na wiodące schematy działania wyszło mi z kolei, że jednym z moich przewodnich schematów są „Wysokie standardy”. To powoduje, że każdego dnia muszę osiągnąć coś, co inni określiliby jakie „zbyt wysokie standardy” albo bardziej pozytywnie, jako „sukces”. Ale dla mnie to jest zupełnie normalne i rzadko się tym dzielę, bo dla mnie wysoki standard to normalny standard ?‍♀️ Zobacz moje podsumowanie roku 2021, aby zobaczyć jakie „sukcesy” osigąnęłam. Mój zespół kazał mi to opublikować ? Dla mnie to tak na prawdę zwykłe zadania, które zrealizowałam, ale mój zespół twierdzi, że wiele z nich to spektakularne sukcesy, zatem spisałam je wszystkie tutaj.

.

Ostatnie tygodnie spędzam na dogłębnej analizie oraz nauce moich mocnych i słabych stron. Dużo czytam, rozmawiam z psychologiem, mentorami. To bardzo ciekawa podróż 🙂 W końcu „Learner/Uczenie się” i „Input/Zbieranie” są również w moich TOP3 talentów według Gallupa ?

A jakie są Twoje talenty?

Robiłeś/robiłas test na Talenty Gallupa? A może nie potrzebujesz testu, aby znać swoje mocne strony? Napisz w komentarzu, jakie masz talenty ?

Anna Prończuk-Omiotek

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *