Webinar automatyczny co to jest?

Webinar automatyczny – co to?

Dziś mam dla Ciebie pigułkę wiedzy o webinarach automatycznych. Z tego artykułu dowiesz się: czym jest webinar automatyczny, jakie są korzyści z jego stosowania oraz jak sprawić, aby Uczestnicy dostrzegli w nim wartość.

Czym jest webinar automatyczny?

To taki webinar wiedzowy, który jest nagrany i dzięki specjalnym narzędziom do automatyzacji marketingu uruchamia się sam uczestnikom i działa jak na autopilocie. 👉 WAŻNE: Webinary automatyczne nie są zawsze dostępne dla Uczestnika. Na stronie bije licznik ⏰, który jest indywidualny dla każdej osoby i po upływie czasu webinar nie jest już dostępny dla tej konkretnej osoby.

Jak stworzyć webinar automatyczny?

Nagraj materiał wideo, a następnie za pomocą odpowiednich narzędzi marketingowych, zautomatyzuj jego dystrubucję. Dzięki odpowiedniej reklamie webinar dociera do precyzyjnie wybranych osób z Twojej grupy docelowej, a dzięki specjalnym narzędziom do automatyzacji webinar odpala się widzom sam i wszystko działa jak na autopilocie 🙂

Jakie są korzyści z tworzenia webinarów automatycznych?

Wykorzystanie webinarów w swojej strategii pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Raz wykonana praca, która jest zautomatyzowana, przynosi ogromne korzyści. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku promocji kursów, ebooków czy innych produktów online.

👉 PRO-TIP: Wykorzystanie webinarów automatycznych ograniczy stres związany z wystąpieniami publicznymi na żywo, problemami technicznymi czy nawet trudnymi pytaniami od publiczności podczas webinaru.

Jak wygląda to od strony uczestnika? Jak komunikować korzyści z udziału?


🔵 Przede wszystkim, nie wciskaj mu kitu. Nie mów/nie pisz, że webinar jest „na żywo” jeżeli nie jest na żywo 😉 To żaden wstyd używać webinarów automatycznych. Automatyzujesz maile, posty, relacje na InstaStory… webinary też możesz. 😊 Komunikuj głośno i wyraźnie, że jest to NAGRANY webinar.

🔵 Zadbaj o interakcję. Webinar automatyczny jest nagrany wcześniej, ale czy wiesz o tym, że istnieją narzędzia, które umożliwią Ci zbieranie komentarzy pod nagraniem? Możesz potem odpowiadać na nie mailowo (bezpośrednio do zainteresowanego) lub nawet w widoku czatu webinaru. Jest to super sprawa, ponieważ kontakt ze społecznością to dodatkowa wartość dla użytkownika.

🔵 Ogranicz dostępność czasową webinaru. Widzowie są mniej skłonni obejrzeć nagranie, które jest dostępne cały czas. Wiecznie odkładają je do obejrzenia „na jutro”, a to jutro nigdy nie nadchodzi… W jaki sposób dobrze zastosowac liczniki w webinarach automatycznych? Łukasz Dominikowski, który jest twórcą betimes.pl nauczy Cię jak zrobić to dobrze 🙂

✅ Podsumowując, według mnie niezwykle ważne jest, żeby być szczerym w komunikacji ze swoją społecznością. Za każdym razem podkreślaj, że nie są to webinary na żywo. W zamian, opowiadaj o innych, indywidualnych korzyściach z udziału w Twoim webinarze.

Jakie jest Twoje zdanie na temat webinarów automatyczych? Daj znać w komentarzu

P.S. Masz pytania o webinary lub o marketing? Umów się na konsultację tutaj.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.